معرفی انواع ماشینهای اصلاح و کاربردهای آن

انواع ماشینهای اصلاح

معرفی انواع ماشینهای اصلاح و کاربردهای آن

از دیرباز آقایان برای خلاصی از شر موهای زائد به انواع و اقسام کارها و وسایل متوسل شده‌اند و این رویه همیشه ادامه دار خواهد بود، چرا که نامرتبی در موهای سر و صورت و بدن می‌تواند تأثیر اساسی در ظاهر هر مردی داشته باشد. در گذشته مردها با تیغ ها و خود تراش ها این کار را انجام می‌دادند، اما با پیشرفت در تکنولوژی ها و علوم، وسایلی جدید اختراع شدند که صفر تا صد اصلاح موهای زائد را به راحتی و با زدن تنها یک دکمه انجام می دهند. هر نوع از ماشین های اصلاح مزیت‌های عالی دارند که در اصلاح با تیغ نمی‌توان آنها را شاهد بود مانند استفاده نکردن از کف ریش ها، بدون آسیب زدن پوست، کمترین میزان رویش موهای زیرپوستی، انواع خراش ها و حساسیت ها. تاثیر شگرف در بهداشت و پیرایش آقایان با به وجود آمدن ماشینهای اصلاح را نمی‌توان انکار کرد. در مقاله ی معرفی انواع ماشینهای اصلاح ، انواع ماشینهای اصلاح طراحی و تولید شده اند و می توان آنها را به چندین دسته تقسیم کرد:

ماشین اصلاح خط زن

موزن گوش و بینی

ماشین ریش تراش

ماشین اصلاح سر

ماشین اصلاح صورت و بدن

ماشین اصلاح چند کاره

اپیلاتور یا موکن

انواع ماشینهای اصلاح

ماشین خط زن:

برای ایجاد خط ریش، زدن موهای بالای گوش، خط رویش موهای گردن، خط ریش و سبیل و در اصطلاح موهای دم خط کاربرد دارد و واقعاً می توانند در به وجود آوردن استایل های خاص و زیبا برای مردان کاربرد عالی داشته باشد. ضخامت تیغه در این نوع وسیله خیلی مهم است و هرچه ضخامت تیغه های آن ظریف تر باشد کار خط زدن را با ظرافت و دقتیعالی انجام می دهد

خط زن
موزن

موزن گوش و بینی

موهای زائد در گوش و بینی می تواند منزجر کننده باشد، کار اصلاح آنها چون در حفره هستند مقداری سخت می باشد و ممکن است اگر با وسیله ای خاص انجام نشود باعث انواع زخم و خراش ها در این قسمت ها شوید، این وسیله برای کوتاه کردن موهای گوش و بینی به صورت کاملا بهداشتی بدون درد و آسیب می تواند استفاده شود تا ظاهری آراسته و مرتب داشته باشید، البته این وسیله کاملاً شخصی می باشد و نباید با هیچ کس آن را مشترکآ استفاده کنید

ماشین ریش تراش:

کار اصلی اصلاح را ریش تراش انجام می‌دهد و مناسب کسانی است که هر روز و یا زود به زود اصلاح صورت خود را انجام می دهند و می‌خواهند اصلاحی شش تیغ داشته باشند، البته کار اصلاح موهای بلند با آن مقداری سخت و وقت گیر می باشد. اینجا دو نوع ریش تراش چرخشی و فویلی را با هم مقایسه می کنیم.

الف. ریش تراش فویلی: تیغه ها به دنبال همدیگر بر روی یک خط قرار گرفته‌اند و به صورت رفت و برگشتی متحرک می باشند، بر روی این تیغه ها یک لایه نازک فلزی وجود دارد که آنها را کاملا پوشانده است و باعث تشکیل یک الگوی شبکه مانند شده‌ است. این لایه نازک به شکل یک محافظ فویل مانند برای تیغه ها میباشد. دانه های ریش به درون سوراخ هایی که در فویل محافظ قرار دارند می‌روند و به سمت تیغه ها هدایت شده و تیغه ها هم آنها را برش می زنند، برش موها در نزدیک‌ترین اندازه به پوست انجام می‌شود و این باعث صورتی کاملاً صاف و تمیز و به اصطلاح شش تیغ می شود.

ب. در ریش تراش های چرخشی معمولاً سه عدد تیغ تعبیه شده است که با حرکتی کاملاً چرخشی باعث تراشیدن ریش می شوند، با این نوع ریش تراش تمام زوایای صورت و پستی و بلندی ها را می توانید کاملاً صاف و عاری از ریزترین موی ممکن کنید.

ریش تراش فویلی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

_کسانی که خواهان صورتی کاملاً صاف و نرم هستند.

_کسانی که هر روز صورتشان را اصلاح می‌کنند.

_اگر تارهای ریش نازک دارید.

_اگر پوست حساسی دارید و زود به اصطلاح قرمز می شوید.

چه کسانی ریش تراش چرخشی برای آنها مناسب است؟

_اگر پوست کلفتی دارید.

_مدت زیادی است که اصلاح صورت تان را انجام می دهید، این نوع ریش تراش برای کسانی که تازه اقدام به اصلاح صورتشان کرده‌اند مناسب نمی باشد.

_کسانی که تارهای ریش زبر و کلفت دارند و یا ریش پرپشت دارند.

_کسانی که نمی‌خواهند هر روز اصلاح کنند مثلاً یک روز در میان یا هفته یک الی دو بار می‌خواهند صورتشان را اصلاح کنند.

_کسانی که بر روی صورتشان پستی و بلندی وجود دارد مثلاً گونه های برآمده و برجسته، چانه درشت و چاله دار، با این ریش تراش راحت می توانید بر روی این صورت استفاده کنید.

_خیلی دیده می‌شود که بر روی یک ریش انواع و اقسام جهت‌های رشد مو دیده شود، بهتر بگویم که تارهای ریش در جهت های مختلف رشد کرده باشند، با این نوع ریش تراش راحت می توانید این جهت های مختلف رویش را اصلاحی دقیق کنید

ماشین اصلاح
اصلاح سر

ماشین اصلاح سر:

این ماشین اصلاح طوری که از اسمش پیداست برای اصلاح و کوتاه کردن موی سر کاربرد اصلی دارد، تیغه های آن از اندازه نیم میلیمتری شروع می‌شود، با این توضیح کوتاه می‌توان فهمید که این برای اصلاح دقیق و داشتن صورتی کاملاً صاف کاربرد ندارد

ماشین اصلاح صورت و بدن:

با این مدل ماشین اصلاح کار اصلاح موهای بدن و صورت را به راحتی می توانید انجام دهید، تیغه های آن دو تا سه میلی‌متر می‌باشد و به صورت عمیق تر می توانید کار اصلاح را انجام دهید، از محل رویش می تواند ساقه مو را قطع کند.

ماشین اصلاح چند کاره(مو،صورت،بدن):

در این نوع ماشینهای اصطلاح چندین کاربرد همزمان وجود دارد و به آن ماشین اصلاح چند کاره می گویند و تمام آنها را هم می‌تواند به صورت عالی انجام دهد، این وسیله به دلیل اینکه نسبت به بقیه کاربردی تر هستند هر روز می توان از آن استفاده کرد و برای هر محلی، پس باید کیفیت و ویژگی بالایی داشته باشد

ماشین اصلاح سرو صورت
موکن

اپیلاتور یا موکن ها:

اپیلاتور یا به اصطلاح خودمان اپیلیدی یا موکن دستگاهی برقی است که برای موزدایی می باشد و این کار را با کندن مو انجام می دهد. کارکرد آنها شبیه به موم یا وکس می‌باشد، با این تفاوت که انداختن مو را از اپیتلیوم که قسمتی از روی پوست است جدا می کند، ولی اپیلاتور این کار را نمی‌کند. کار با آن مانند دیگر روش‌های موزدایی شخص را متحمل درد میکند

هر کدام از این ماشین های اصلاح کارایی های خاص و ویژگی خودشان را دارند که با بررسی اجمالی با کارهایشان بیشتر آشنا شدیم. به غیر از اینها از نظر برخی ویژگی های دیگر می توانیم آنها را دسته بندی کنیم، مانند شارژی بودن یا سیمی بودن، ضد آب بودن یا نبودن، استند دار بودن، جنس تیغه ها، در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

*شارژی یا سیمی؟

هر کدام از این وسیله ها در دو نوع شارژی و یا سیمی در بازار وجود دارند که هر کسی بسته به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می‌کند، اما در کل ما نمیتوانیم بگوییم که برای این وسایل نوع شارژی آن بهتر است یا سیمی. نوع شارژی آن وسایلی کوچک و دم دستی و به عبارتی قابل حمل هستند و در کل هر جا که بخواهیم برویم برای گردش، پیک‌نیک و مسافرت می توانیم آنها را با خود همراه کنیم، بدون نگرانی از حمل سیم و پیدا کردن پریز و برق برای روشن کردن آنها. اما از یک نظر دیگر ریش تراش های سیمی و باطری دار عملکرد ضعیف تری نسبت به نوع برقی دارند، ریش تراش های برقی موتوری قوی تر دارند و به راحتی از پس اصلاح موهای بلند هم بر می آیند. یک نگرانی دیگر در مورد ریش تراش شارژی باتری آنها است، هر باتری طول عمر خاص خود را دارد و بعد از مدتی استفاده باید کاملاً تعویض شوند و باتری قابل شارژ دیگری را جایگزین قبلی کرد. مطلبی دیگر برای ماشینهای اصلاح شارژی که باید ذکر کنیم این است که باید همیشه مراقب باشید که بدون شارژ نباشند تا کارتان لنگ نماند. سیمی یا شارژی هرکدام معایب و محاسن خود را دارند ولی در کل همانطور که بررسی کردیم نوع سیمی آن دوام بیشتری دارد و مدت طولانی تری می توانید از آن استفاده کنید و نوع شارژی آن قابل حمل می باشد.

*ضد آب بودن یا نبودن:

تمام ماشین های اصلاح را نمی توان در محیط های خیس استفاده کرد، این کار بسته به نوع عایق بندی و جنس بدنه و دکمه‌های آن دارد. قبل از انتخاب و خرید یک ماشین اصلاح باید تصمیم درستی بگیرد که قبل از حمام رفتن کار اصلاح را انجام می‌دهید یا میخواهید حین حمام اقدام به انجام آن کنید که بتوانید بسته به نیازتان نوعی که ضد آب بوده و قابل استفاده در محیطهای مرطوب می‌باشد و یا اینکه اصلاً مهم نیست و نوع معمولی آن را می‌خواهید.

*جنس تیغه ها:

در تمام ماشین های اصلاح تیغه های ثابت که در قسمت زیرین می‌باشند جنسی فولادی دارند، اما تیغه متحرک که در بعضی از آنها وجود دارد معمولاً سرامیکی می باشند. بزرگترین مزیتی که تیغه سرامیکی می‌تواند نسبت به تیغه فولادی داشته باشد این است که تیغه سرامیکی تیزتر می باشد و تیز هم باقی می‌ماند و کند نمی‌شود، ولی در عوض تیغه سرامیکی در صورت ضربه خوردن شدید و افتادن به زمین می تواند بشکند. نوعی دیگر از تیغه ها وجود دارد که از جنس تیتانیوم هستند، این نوع آلیاژ نسبت به دیگر آلیاژها در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاوم تر می باشد و کمتر دچار افت کیفیت و ساییدگی و نهایتا کند شدن میشود.

*استند دار بودن یا نبودن:

ماشین اصلاح هایی که به برق شهری وصل می شوند و به اصطلاح شارژی نیستند معمولاً استند ندارند، اما برخی ماشین های اصلاح شارژی همراه با خود یک استند شارژ دارند، آنها را در داخل استند قرار داده تا شارژ شوند و سیم مستقیم به آن وصل نمیشود، سیم شارژر به استند متصل می‌باشد.

 

از طرفی می توان ماشین های اصلاح را بسته به نوع موتور شان هم به سه قسمت دسته بندی کرد:

۱.موتور چرخشی DC:

اغلب دستگاه‌های فعلی از این نوع می باشند هم نوع شارژی و هم برقی دارند.

۲.موتور چرخشی AC:

این نوع از ماشین های اصلاح دارای وزنی سنگین هستند و به این دلیل مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و معمولاً تنها برقی می باشند.

۳.موتور بوبینی AC:

این موتور به شکل خطی و با حرکت به چپ و راست می باشد، با سابقه طولانی در بازار وجود دارند و اغلب در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند و تنها با برق کار می کنند.

لوازم جانبی:

تمام انواع این وسایل مطمئنا لوازم جانبی مخصوص به حیطه کاری خود را دارند که با آنها در جعبه هایشان همراه می باشند و با آنها میتوانید انواع متنوعی از کارآیی ها را بر روی موهای تان انجام دهید، البته مطمئناً هر چه تنوع لوازم جانبی آنها بیشتر باشد می‌تواند در قیمت آنها تاثیر مستقیم می‌گذارد

ماشین اصلاح
انواع ماشین اصلاح

برای خرید یک ماشین اصلاح با کیفیت به این نکات اساسی دقت کنید:

_در نوع شارژی، شارژ بلند مدت داشته باشد.

_تیغه های برنده و تیز داشته باشد.

_دارای شانه های پلاستیکی قابل وصل شدن به دستگاه در سایزهای متفاوت باشد.

_تقریبا کم صدا باشد.

_محوری که نیرو را از موتور به تیغه ها انتقال می دهد فلزی باشد.

_بدنه ای محکم و نشکن داشته باشد.

خرید ماشین اصلاح

با فهمیدن و دانستن و البته سبک سنگین کردن مطالب به درستی می‌توانید در مورد خرید و تهیه وسایل مورد نیاز خود تصمیم بگیرید تا بسته به شرایط دستگاه و انتظارات و هزینه‌ای که در نظر گرفته‌اید انتخابی عالی و بدون پشیمانی را انجام دهید، امیدواریم که مطالب به درد بخور و مفید بوده باشد. همراهان همیشگی فروشگاه و سایت کامبادو می‌دانند این شرکت بهترین محصولات را با برترین تکنولوژی های روز دنیا را با به صرفه ترین قیمت ارائه می‌کند و می‌توانید اطلاعات عالی و به روز را در مورد انواع فناوری ها و دستگاه ها با ما دنبال کنید