فناوری تولید یون یا یونیزاسیون در سشوار چیست؟

فناوری تولید یون یا یونیزاسیون در سشوار

فناوری تولید یون یا یونیزاسیون در سشوار چیست؟

تقریباً اکثر مردم به آراستگی و مرتب بودن ظاهر خود علاقه زیادی دارن،د مولفه های زیادی می تواند در این آراستگی دخیل باشد یکی از آنها آراستگی و آرایش مناسب موها می باشد، شلخته و نامرتب بودن موها می‌تواند باعث کاملاً بد دیده شدن زیبایی ظاهری افراد شود، برای رسیدن به آراستگی موها وسایل خیلی زیادی می‌توانند کمک ساز باشند، انواع سشوار ها جزو وسایلی هستند که کار اساسی را می توانند برای ما انجام دهند، پس باید برای داشتن یک سشوار مناسب با اطلاعات کافی اقدام به خرید کنیم تا گرفتار تبلیغات های نادرست بعضی شرکت ها نشویم. قبل از باز کردن کامل بحث، از شما که کامبادو را برای بالا بردن سطح اطلاعات خود انتخاب کرده‌اید و زمانتان را با خواندن مطالب ما در این مقاله صرف میکنید کمال تشکر را داریم. کامبادو جزو سایت های موفق در زمینه فروش انواع کالاهای مورد نیاز مردم می باشد و همیشه سعی داشته است بهترین محصولات با برترین تکنولوژی های روز دنیا را به صرفه ترین قیمت ارائه کند. در این مقاله در زمینه و مبحث فناوری تولید یون در سشوار ها صحبت می کنیم و امیدوارم که برای شما مفید و در خریدهای تان برایتان کاربرد داشته باشد.

فناوری تولید یون در سشوار

فناوری یعنی چه؟

در ابتدا تکنولوژی و فناوری را تعریف می کنیم، به مجموعه تکنیک ها و روش ها و مهارت هایی که در تولید یک کالا یا خدمات مثل انجام یک تحقیق علمی دخالت دارند فناوری می‌گویم. استفاده کردن از دانش و مهارت ها به صورت علمی برای تولید انواع ابزارها، ساختمان ها، وسایل نقلیه و غیره. یک نوع فرایند که می‌توان آن را در انواع کالاها و ماشینها جایگذاری کرد تا کاربر بدون اطلاع دقیق از عملکرد آن امکان استفاده از آن عملکرد را داشته باشد. تکنولوژی ها یا همان فناوری ها بر روی زندگی انسان ها بسیار تاثیر دارند و نقش اساسی آنها را می‌توان به صورت کاملاً ملموس احساس کرد. تکنولوژی جالبی که مد نظر ما است تا در مورد آن صحبت کنیم فناوری تولید یون می باشد که در بعضی سشوار ها گنجانده شده است.

یون یا یونیک بودن چیست؟

در سال ۱۸۳۰ میلادی دانشمندی انگلیسی به نام مایکل فارادی برای اولین بار در مورد ذرات یون نظریات جالبی ارائه کرد، او معتقد بود که با اضافه شدن یک الکترون به اتم، بار منفی یا همان یون منفی ایجاد می‌شود و از آن طرف هم اگر یک الکترون را از اتم کم کنیم بار مثبت در آن اتم ایجاد می‌شود و کم‌کم دانشمندان در تولید بعضی وسایل برقی مانند سشوارها و اتوهای مو و سایر لوازم برقی و بهداشتی که با خشک کردن و حالت دادن موها در ارتباط بودند آن را استفاده کردند.

تولید یون در سشوار

کاربرد فناوری یون در سشوار ها چیست؟

انواع سشوار های جدید را بر اساس این فناوری طراحی و تولید کرده اند، یک قطعه خاص را در داخل سشوار نصب کردند که تولید یون را در آن انجام می دهد، این قطعه که کارش تولید یون منفی در سشوار میباشد مستقیماً به جریان برق در سشوار وصل می شود و می تواند جریان برق شهری را به یونهای منفی تبدیل کند و نهایتاً باعث نشر آن در هوای تولیدی سشوار میشود. این قابلیت به غیر از استفاده های شخصی در خانه برای آرایشگرها در سالن های تخصصی یک نکته مثبت و حائز اهمیت به حساب می آید. بعضی از انواع سشوار ها یک دکمه خاص بر روی دسته آنها تعبیه شده است که دکمه آیونیک می باشد و در مواقعی که نیاز به استفاده از این فناوری را دارید آن دکمه را نگه می دارید تا سشوار شروع به تولید یون کند و از مزایای آن بهره ببرید. بعضی دیگر از سشوارها به صورت کاملا اتوماتیک، تمام آیونیک هستند و احتیاج به فشردن دکمه ای نیست و از اول تا آخر روشن بودن، فناوری تولید یون در آن شروع به کار می‌کند.

کاربرد فناوری یون در سشوار

مزایای استفاده از فناوری تولید یون در سشوار ها چیست؟

اول اینکه با استفاده از فناوری تولید یون در سشوارها، موها با سرعت محسوسی خشک می‌شوند و دلیل آن هم این میباشد که بار منفی تولید شده وقتی به قطرات و مولکولهای آب برخورد می‌کند باعث شکستن آنها می‌شود و آنها به اندازه کوچکتری تبدیل می‌شوند و قطعات آب هرچه ریزتر باشند سریعتر هم خشک می‌شوند

دوما با استفاده از این فناوری موها کمترین آسیب از حرارت سشوار را می‌بینند، دلیل آن هم این میباشد که وقتی با برخورد بار منفی به قطعات آب باعث شکستن آنها و زودتر خشک شدن می شود، پس در نتیجه با کمتر روشن ماندن سشوار و کمتر حرارت دیدن موها آسیب ناشی از برخورد حرارت هم کم میشود.

سوم اینکه این فناوری باعث می شود رطوبت در درون ساقه و ریشه مو باقی بماند، وقتی این اتفاق بیفتد موها براق تر و صیقلی تر می شوند، به گونه ای که وقتی نور بر روی مو تابیده می شود انعکاسی خطی مانند، عمود بر مو دیده می‌شود و این باعث زیباتر دیده شدن موها می شود.

چهارم این فناوری حرارت تولید شده در سشوار را می تواند چندین برابر بیشتر کند و هم باعث تبخیر سریعتر آب و در نتیجه خشک شدن سریع موها می شود و هم باعث زودتر و بهتر حالت گرفتن مو میشود‌

در آخر بعد از خشک شدن و حالت دادن به موها با استفاده از سشوار با فناوری تولید یون موهایتان دچار خشکی و وزی و بد دیده شدن نمی‌شود، زیرا بار موها که مثبت می باشد با بار منفی الکترون های آزاد شده از مولد یون به کمال می رسند.

مزایای استفاده از فناوری تولید یون در سشوار

مضرات استفاده از سشوار هایی با فناوری و توان تولید یون چیست؟

مطمئناً هر فناوری اگر به صورت اصولی و درست انجام نشود می‌تواند مضراتی به دنبال داشته باشد، اصولی استفاده کردن از سشوار های یونی مزایای عالی دارد که آنها را با هم خواندیم اما مضرات آن را هم بررسی می‌کنیم:

.این نوع سشوارها برای استفاده طولانی مدت و همیشگی اصلاً ایمن نیستند و خطراتی را به دنبال دارند، زیرا می‌تواند باعث به وجود آمدن یک میدان الکترومغناطیسی شود که مطمئناً می‌دانید همیشه در معرض میدان الکترومغناطیسی بودن مضر است و پیامدهایی دارد، درست است میدان الکترومغناطیسی آن ضعیف می باشد ولی در معرض همیشگی آن زیان و مضرات خاص خود را دارد.

.این نوع سشوار برای کودکان مناسب نمی باشد، چون تمام اندام داخلی و بیرونی آنها در معرض رشد می باشد و مطمئناً میدان مغناطیسی تولید شده از آن هرچند ضعیف باشد بر رشد آنها تاثیرات بد و جبران ناپذیری می‌گذارد.

.اگر موهای نازک وکم پشت دارید خیلی به ندرت و کم از این سشوار استفاده کنید.

.در مواقعی که دمای موهایتان خیلی پایین باشد و یا در حالت یخ زده باشند اصلاً استفاده از سشوار با فناوری تولید یون را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

.بعد از اینکه موهای نمدار و خیس را به آن خشک کردید باز هم بخواهید حرارت و تولید یون آن را استفاده کنید، این باعث آسیب و زیان بر روی  موهای شما می شود.

.و در آخر اینکه مزایای استفاده از آن خیلی بیشتر از مضراتش می باشد و این باعث شده است که سشواری با فناوری تولید یون قیمتی به مراتب بالاتر نسبت به نوع بدون یون آن باشد.

تفاوت بین سشوار های یونی با سشوار های سرامیکی چیست؟

همان‌طور که فهمیدیم سشوارهای یونی با تولید یک میدان مغناطیسی و آزاد کردن یون هایی با بار منفی، مولکول های با بار مثبت را می‌شکنند و با حفظ رطوبت ساقه و ریشه مو باعث خشک شدن سریع موها می‌شوند و در نهایت موهایی شاداب، بدون آسیب و براق را خواهیم داشت. اما در سشوار های سرامیکی از مواد سرامیکی به اسم پرسلن نیز استفاده می‌شود، در این نوع سشوار ها کویل گرمایشی یا هر قسمت داخلی سشوار از سرامیک ساخته می شود. سشوار ها یا خشک کن های سرامیکی هم مزیت زیادی دارند، با ایجاد گرمایی یکنواخت باعث خشن و آسیب و وز شدن مو نمی شود و البته سشوار های سرامیکی قابلیت تولید اشعه مادون قرمز را هم دارند که به گردش خون می‌توانند کمک بسزایی کنند.

تفاوت سشوارهای یونی و سرامیکی

با فهمیدن و دانستن و البته سبک و سنگین کردن مطالب به درستی می‌توانید در مورد خرید و تهیه وسایل مورد نیاز خود تصمیم بگیرید. بسته به شرایط دستگاه و انتظارات و هزینه‌ای که در نظر گرفته‌اید انتخابی عالی و بدون پشیمانی را انجام دهید. امیدواریم که مطالب برایتان مفید بوده باشد. همراهان همیشگی فروشگاه و سایت کامبادو می‌دانند این شرکت بهترین محصولات با برترین تکنولوژی های روز دنیا را با به صرفه ترین قیمت ارائه می‌کند و می‌توانید اطلاعات عالی و به روز را در مورد انواع فناوری ها با ما دنبال کنید.

با ما همراه باشید.